13. 06. Polodenní výlet k Mayce na rodinnou farmu

            Sluníčko svítí, všichni jsou veselí a chystají se opět do světa. Dnes se půjde stejnou trasou jako v pátek, ale přece se jde jinde. Dnes na rodinnou farmu k Mayce. Už se těšíme. Cesta rychle uběhla a jsme tu. Maminka od Mayky nás přivítala a pozvala podívat se na zvířátka. A co vidíme: ovečky, kačeny, husy, slepice a nejroztomilejší jsou malé prasátka. Je jich 5 a jsou moc hravá.. Zvířátkům jsme přinesli dobrůtky jako je mrkev, suchý chléb, rohlíky. Po prohlídce malé farmy si hrajeme a zkoušíme trampolínu, houpačky, lanovku a také vyzkoušíme hraní v písku a v dřevěném domečku, kde si Mayka s bráškou také velmi ráda hráje. Je to takové její království. Svačina na zdravém vzduchu nám přijde také vhod. Dnes je to opět výlet jak se patří. Jsme všichni veselí a do školky se vracíme spokojeně. Na nebi svítí sluníčko a cestou nás doprovází zpěv ptáčků.

... máme rádi zvířata,...

 

09. 06. Polodenní výlet na Pašůvku

            Oslava narozenin

            Jsme už všichni? Poslední příprava: kšiltovka, batůžky, boty a jde se. Jdeme opět na výlet. Dnes jsme se rozhodli zajít si za koníky, tak jak každoročně i tento rok, na Pašůvku. Svítí sluníčko, teplíčko, dobrá nálada no co víc si můžeme přát? Šlapeme si to mezi domy, kolem pole, velké louky. Sledujeme přírodu a na velké louce koníky. Děti cestou zpívají písničky o koních. Na Pašůvce se každé dítě sveze na koníku, některé děti přinesly i pochoutky pro koníky ve formě mrve, kedlubny, suchého chleba a podobně. V přírodě posvačíme a dnes to máme i s oslavou narozenin a tak máme v přírodě i dort. To je zase príma den. Do školky se vracíme unavení, ale spokojení. Zase za rok si to zopakujeme.

... to jsou koně, ...

 

01. 06. Rožnovské pohádkové lázně - oslava MDD

            Dnes jsme slavili Mezinárodní den dětí. Navštívili jsme pohádkové lázně v Rožnově. Děti byly jako v pohádkovém nebi. Centrum pro děti bylo opravdu velkým vyžitím pro všechny děti. Fotili jsme, natáčeli, aby jsme se podělili s rodiči s prožitou radostí jejich ratolestí. Na oběd bylo překvapení ve formě Pizzy. Děti byly nadšené, moc si pochutnaly. Jako třešínka na dortu byla dobrůtka - čokoládové lízatko, které si do školky vezli přímo z Rožnovské čokoládovny. Cestu domů děti skoro všechny prospaly, tak byly unavené, vydováděné. Výlet se nám vydařil. Oslavili jsme den dětí opravdu ve velkém stylu.

.... všem dětem vše nejlepší...

 

25. 05. Ukázková hodina - Anglický jazyk

           Na ukázkové hodině AJ se sešli rodiče, aby se potěšili, co se jejich ratolesti za tento školní rok naučily. Děti se moc snažily ukázat co nejvíce. Byly moc šikovné a snaživě. Rodičům se hodina moc líbila. Na konci hodiny děti paní učitelku obdarovaly společným dárkem a paní učitelka se také s dětmi rozloučila předáním malého vysvědčení a připravenými sladkými dárečky. Byla to příjemná odpolední akce a ne jenom pro děti, ale i pro rodiče.

... sejdeme se po prázdninách...

 

22. 05. Fotografování

           Ráno jako každé jiné a přece se něco u nás děje. Děti jsou ustrojené, načesané. A proč to? No přece se fotíme. Dnes pan fotograf nás vyfotografuje, aby jsme měli vzpomínku na tento školní rok. Zvlášť fotografii budou mít ještě předškoláci ( tablo ), kteří se se školkou loučí a připravují se od září do školy, budou to totiž naši prvňáci. Fotografie budou určitě pěkné a už teď se všichni těšíme.

... děti, řekněte pěkně sýýýýr...

 

20. 05. Radovánky

          I dnes jako každoročně jsme se zúčastnili Radovánek v Horní Suché. Vystoupili jsme s tanečkem Pomáda. Děti i když byly moc malé, byly šikovné a vystoupení si užívaly. Radost měli i rodiče, vždyť některé děti vystupovaly poprvé. Vystoupení našich Budulínků se moc líbilo a odměnou byl veliký potlesk.

... jsme malí, ale šikovní...

 

19. 05. Divadlo opět ve školce

            A je to tu znovu. Naše divadlo Duo Šamšula  s pohádkou: Jak pejsek s kočičkou vařili dort. Všechny děti se smály a napomínaly pejska a kočičku co dělají špatně. Bylo to opravdu legrační. Pořád bylo slyšet, že je to špatně a maminka doma to dělá úplně jinak. A i když nakonec pejskovi a kočičce dort shořel děti neztratily úsměv na tváři. Zpívaly, skotačily, společně si s herečkami zatančily a zacvičily si. Byla to velmi pěkná pohádka.

... těšíme se na příští pohádku...

 

 

16. 05. Besídka ke Dni matek

            Dne 16. 05. proběhla v RC Budulínek besídka ke Dni matek, ale zúčastnili se i tatínkové, babičky, dědové a další hosté. Děti vystoupily s programem, který si připravily. Po ukončení programu děti obdarovaly maminky malými dárečky a pusou. Nezapomněly ani na babičky. Po programu byla volná zábava. Všichni si vzájemně povídali a děti si hrály. Besídka byla na zahradě co se líbilo všem. Nechybělo ani občerstvení a dobrotky, které napekly paní učitelky, aby ten DEN MATEK byl opravdu krásný a sladký. Bylo veselo a večer když nastal čas jít domů zjistilo se, že se vlastně domů ještě nikomu nechce. 

... maminkám přejeme vše nejlepší...  

 

11. - 12. 05.  Zápis dětí do RC Budulínek 

                     Ve dnech 11. - 12. 05. v RC Budulínek proběhl zápis dětí na školní rok 2017/2018. Zájem o umístnění dětí v našem zařízení, které v září 2017 oslaví 5. výročí založení byl skutečně velký. Dětem i rodičům se u nás moc líbilo. Všichni se už těšíme na nové kamarády a kamarádky, které k nám od září nastoupí.

... u nás je to prima...

 

02. 05. Návštěva kozí farmy

           Toto ráno jsme se všichni vypravili na kozí farmu v Suché. Jeli jsme autobusem což byl pro ty nejmenší opravdový zážitek. Když jsme dorazili na farmu tak nám paní farmářka ukázala koníka, kravičku, telátko. Po dvorku pobíhala kočička. Pak nás vzala na louku kde se pásly kozy. Koz tam bylo 25 a na otázku kolik je tam kůzlátek ani paní nevěděla odpovědět. No prostě hodně. Děti hladily kozy a kůzlátka a ty odvážnější zkoušely i kozu podojit. Dokonce jeden chlapeček ochutnal i nadojené mléčko. Trochu nám začalo i mrholit, ale mi se deště nebojíme. Pláštěnky to jistily. Všechny děti dostaly na konci návštěvy na kozí farmě kozí mýdelka. Výlet byl super a zase se někdy za zvířátky určitě někde vypravíme. A co závěrem? Tímto Vám oznamujeme, že jsme na farmě adoptovali kozu, které jsme dali jméno MATYLDA a budeme jí dělat sbírku dobrého jídla ( mrkev, suchý chléb a rohlíky, jablíčka a vše co nás ještě napadne, že kozy mlsají ).

... hurá nový zážitek ...

 

Nad školkou černý mrak. Nad školkou tma. Co to je? Co se to děje? Všechno ztichlo. To čarodějka letěla nad Budulínkem a v té rychlosti nám vzala celý blog. A to prý měla letecký průkaz čarodějky jenom pár dní. Omlouváme se všem nestihli jsme jí v tom zabránit. Děkujeme za pochopení.

 

28. 04. Slet čarodějů a čarodějek

           Dne 28. 04. se v Budulínku konal slet čarodějů a čarodějnic. Děti a paní učitelky byly v kostýmech a nezapoměly si doma ani košťata. Bylo hodně veselo. Dělaly se různé letkvary, odvary a také se hodně kouzlilo. Udělali jsme si i diskotéku všech čarodějnic a čarodějů. Nakonec všechny děti i paní učitelky dostaly letecké průkazky čarodějnic. Akce se vydařila. Bylo veselo a všichni byli spokojeni. Dopoledne si všichni užili. 

...všem přejeme úspěšný let...